Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Noze, co mozna pisac ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI
Noze, co mozna pisac ?
Autor Wiadomość
Seiken

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 03:38   Noze, co mozna pisac ?

Tak sie zastanawiam , ma to byc forum o WALCE , wiekszosc postow jest jdnak o sprzecie.
Penie ze to jest wazne , noi fajnie sie pisze , ale nie pokrywasie to w 100 % z tematem forum.
Tu moje pytanie , czy nie chcielibyscie widziec wiecej postow poswieconych bardziej stronie praktycznej , a jezeli tak jak gleboko ( gleboko , to troche niezreczne slowo jezeli chodzi o noze) mozna by wchodzic w temat ?

Ryszard Jóźwiak
VVD POLSKA 1980

SW: VVD

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 07:00   

Cytat:
Tu moje pytanie , czy nie chcielibyscie widziec wiecej postow poswieconych bardziej stronie praktycznej , a jezeli tak jak gleboko ( gleboko , to troche niezreczne slowo jezeli chodzi o noze) mozna by wchodzic w temat ?

Witam Seiken,
Moim zdaniem, część technik mimo wszystko nie powinno się przedostawać na forum. Chodzi nie o "tajemnice", ale jak trafimy na forum maniaka, a sam wiesz jaki nóż jest niebezpieczny nawet dla eksperta ( a może przede wszystkim dla eksperta - bo ma świadomość co z tym fantem zrobić ). Myślę że glownie powinnismy się skupić na aspekcie obrony. MOIM ZDANIEM - pozdrawiam.

Ryszard Dung Long Jóźwiak
International Kem Vo Combat
Viet Vo Dao - Kempo Tai Jutsu
Viet Tai Chi - Kem Vo Combat
http://www.bachlong.q4.pl
http://www.vovinam.q4.pl
http://www.kempo.warszawa.pl
http://www.kemvocombat.pl

Lord von Banan

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 08:58   

Z drugiej strony troche trudno nauczyć się nowych rzeczy tylko czytając posty... myślę że można o tym rozmawiać dosyć luźno, lecz bez cytowania swoich wyczynów. Jeszcze znajdzie się osoba poszkodowana przez nas w walce i będzie lipa.

I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem największym :twisted: sukinsynem :twisted: w tej dolinie!!!

spuud

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 09:19   

......Panowie!...nie popadajcie w paranoje....takie ograniczenia zaprzeczaja samej idei tego forum.....a co do "maniaka"....wydaje mi sie, ze przeceniacie potencjalna, destrukcyjna sile budo..........przeciez kazdy "maniak" ma dostep do o wiele grozniejszych materialow, szkolen, itp i to prakrycznie bez ograniczen.........a poza tym kazdy z nas moze okazac sie maniakiem...;)
spuud
pozdrawia

RobertP

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 09:22   Re: Noze, co mozna pisac ?

Seiken napisał/a:

Z pożytkiem i (chyba?) bezpiecznie byłoby np. o złych nawykach.
Podstawowe błedy. Czym groża? Jak je eliminować w treningu?

Nazywanie ateizmu religią, to jak głoszenie, że łysina to kolor włosów.

mort

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 12:39   

fakt że nauczenie kogoś nieodpowiedzialnego albo, nie bójmy się tego słowa :) - świra :balisong: walki nożem jest cholernie niebezpieczne ale i tak większość zabójstw przy użyciu noża jest dokonywana przez leszczy nie mających pojęcia o istnieniu sztuki walki nożem albo gospodynie domowe w średnim wieku ( celina c. pchnęła swojego konkubenta mariana s. ...)co ciekawe w tym ostatnim wypadku najcześciej wystarcza jeden cios zadany uniwersalnym nożem marki Gerlach ( do kupienia za jedyne 6-7 zł)
nie sądzę też żeby ktokolwiek nauczyl się walczyć na podstawie postów , co najwyżej dowie się o newralgicznych punktach na ciele. to z kolei może być dość pożyteczne bo przecieętny bywalec wiejskich dyskotek i miejskich bram myśli ze zabije tylko jak wsadzi nóż w serce albo przetnie gardło ( no bo wtedy nmiera się z uduszenia :wink: )

Seiken

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 12:54   

Wydaje mi sie ze rzeczywiscie , naucznie kogos walki nozem przez internet jest niemozliwe , ale chodzi mi bardziej o to ze obecnosc tego typu postoe moze nie miescic sie w profilu Vortalu , lub nie pasowac szefowi , czyli Fiodorowi.
Zgadzam sie z Robertem , chyba ( jezeli juz ) trzeba pisac o doswiadczeniach treinngowych , bledach czy waznyxh punktach , a raczej unikac opowiesci i doswiadczen wlasnych.

obizon

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 15:28   

ja bym tam chetnie przeczytal cos konkretnego o walce nozem na forum, ale moze umieszczenie postu typu "jak szybko i skutecznie zarezac gostka" jest nawet nielegalne.
z drugiej strony 15 min z Googlem i znajduje np:
- jak skutecznie torturowac ludzi
- podrecznik walki nozem cyganow hiszpanskich
- "get tough" czyli np. gdzie i jak uderzyc nozem zeby zabic w kilka sekund
- itd.

W internecie jest wszystko i jak ktos umie szukac to znajdzie.

obizon

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 16:28   

kurde, poszukalem jeszcze troche i naprawde niezle numery mozna znalesc.
Czy ktos slyszal np. o gosciu co sie nazywa Michael DeBethencourt i jego metodzie walki nozem?
Od samego czytania dupa dretwieje :wink:

Seiken

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 16:40   

Mialem nawet okazje go poznac i pocwiczyc podczas upojnego weekendu w SigArms Academy , powiem szczerze nic nowego , styl bardzo podobny do Janicha .Ciekawe rzeczy to techniki anti grappler , pozbywanie sie przyruchow "telegraficznych" , action - reaction trapping.

DARK

Wysłany: 18 Czerwiec 2002, 00:48   

No tak, Seiken, obeznanie w tym temacie to masz duze - lecz piszac "nic nowego" co to dla ciebie oznacza? Ze nic nowego koles ze swoja technika cie juz nie nauczy? Ze wygrana z nim to kaszka z mleczkiem? Ciekawi mnie czy stoczasz walki na noze (oczywiscie w ramach zdrowego rozsadku, heh jesli cos takiego istnieje..) z "slawnymi" ludzmi?

Seiken

Wysłany: 18 Czerwiec 2002, 05:03   

Lord . piszac ze nic nowego , znaczy ze nic nowego , nic nowego dla mnie i nie tylko , chodzlo mi ze to nic nowego w "branzy" inny jest Sayoc , inny jest Ryan i duzo innych ja ich tylko nasladuje ( przynajmniej na razie ) Michael jest bardzo dobry w tym co robi , ale nie wprowadzil nic nowego to techniki , jest rzemieslnikiem nie artysta. to prawda moze szkolenia jakie proponuje szczegolnie te zamkniete ( taka Krav Maga z nozem) sa bardzo interesujace , ale to ciagle nic nowego.
Czy wygrana z kimkolwiek to kaszka z mlekiem , wygrana z kimkolwiek kto ma noz , to nie kaszka , zapewniam ciebie.
CZy walczylem z kims z topu . z wieloma , jak poszlo , z jednymi lepiej z innymi wcale ( np z Chrisem Sayocem , 3 rundy , 3 razy bylem zabity ) , a i wieku jestem takim ze bedzie raczej gorzej niz lepiej.

Pirro

Wysłany: 18 Czerwiec 2002, 14:23   

Mnie najbardziej interesowały by iformacje typu. Jakie kasety książki są najlepsze do nauki podstaw gdzie mozna je zdobyc , kto moze pokazac w realu jakies techniki. Mozna by za jakiś czas zorganizowac jakies mini seminarium członków budo interesujących sie wlka nożem. ITP.

pirro

Strzeż się ludzi, którzy nic do stracenia nie mają.

Mar.

Wysłany: 19 Czerwiec 2002, 22:55   

Hi Seiken

( np z Chrisem Sayocem , 3 rundy , 3 razy bylem zabity ) , a i wieku jestem takim ze bedzie raczej gorzej niz lepiej.

Jednym z tych grubszych gosci. Z tego co napisales mozna wnioskowac ze jest artysta. Co wlasnie takiego wniosl do walki nozem, jakies ciekawe wynalazki w sparingach(technika), czy to byla glownie kwestja szybkosci... Mozesz krotko scharekteryzowac jego system.

Pozdro Mar.

Seiken

Wysłany: 24 Czerwiec 2002, 18:24   

Chris jest troche "duzy" nie da sie ukryc ,ale do master -blaster.
Swizo po cwiczenia ,u Sayoca i musze to przemyslec i uporzadkowac , pozniej napisze.
Nie moge trenowac , ze wzgledu na lapy , wiec pomalutku odrabiam straty w pisaniu.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI