Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Standardowy trening

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ZAPASY - Styl Wolny i Klasyczny
Strona 1 z 2
Standardowy trening
Autor Wiadomość
EDIpro_

SW: BJJ

Wysłany: 31 Marzec 2002, 17:57   Standardowy trening

Mam skromną prośbę :) możecie mi opisać trening zapaśników ... tzn ogólny wygląd , na co kładzie się nacisk (techniki, ćwiczenia, inne rzeczy) i jak mam zacząć taki trening :) czyli wskazówki dla lamera.

Każdy akt tworzenia jest w pierwszym rzędzie aktem zniszczenia.

Oprych

Wysłany: 6 Kwiecień 2002, 12:48   

najpierw rozgrzewka (często zdarza się, iż jest to halówka lub koszykówka w stylu zapaśniczym - Ci co wiedzą o co mi chodzi na pewno pamiętają ciekawe starcia :D

w samej rozgrzece, duży nacisk kładzie się na rozgrzanie mięśni - szczególnie karku oraz ćwiczenia sprawnościowe - przerzuty, tygryski, salta, itp.

Sam trening jest już zależny od trenera i jego planu.
Można powiedzieć, iż wyróżniamy następujący podział:

fizyczne - trenig siłowy
    sparingi
    technika
    kondycyjny
    inny

EDIpro_

SW: BJJ

Wysłany: 7 Kwiecień 2002, 13:03   

No to ogolnie sie chyba nic nie zmienilo :) ... teraz z innej beczki ... jak nauczyć się - poprawić wejścia w nogi ? jak to ćwiczyć np bez partnera ?

Każdy akt tworzenia jest w pierwszym rzędzie aktem zniszczenia.

Pietrass

Wysłany: 10 Kwiecień 2002, 19:51   

Najważniejsze to nauczyć się robić wejscie poprawnie( są dziesiatki róznych rozwiązań wejść w nogi), potrzebny jest ktoś kto skoryguje twoje błędy, zanim wejdą Ci w nawyk. Według mnie najlepsze są wejścia na wysoko(nie dotykasz kolanami maty)-oszczędzasz kolana i na ulice też mogą być.
A później już tylko powtarzać i powtarzać do bólu tylko tak dojdzie się do perfekcji.

Bez partnera to trening jest bardzo mało efektywny, chociaż trening przed lustrem -czemu nie :wink:

Na siłce można znaleść ćwiczenie na przyciąganie wyciągu w pozycji najbardziej zbliżonej do tej w czasie zejścia.

Wrestling... for the men it`s real - A. Saitiev

suples.glt.pl

Oprych

Wysłany: 10 Kwiecień 2002, 20:36   

Pietrass napisał/a:
Według mnie najlepsze są wejścia na wysoko(nie dotykasz kolanami maty)-oszczędzasz kolana i na ulice też mogą być.
A później już tylko powtarzać i powtarzać do bólu tylko tak dojdzie się do perfekcji.

Bez partnera to trening jest bardzo mało efektywny, chociaż trening przed lustrem -czemu nie :wink:

Co do zejścia w nogi w nogi, przede wszystkim zależy to od stylu walki i przeciwnika oraz umiejętności samego zawodnika.
np. Szafka robi tak zajebiste zejścia w nogi z przysiadu, iż to nie porozumienie. :oops:

A trening bez partnera i osoby, która będzie kontrolowała Twoje zejścia mija się z celem. W ten sposób, trenując z manekinem, można co najwyżej doszlifować niektóre elementy.

Pietrass

Wysłany: 11 Kwiecień 2002, 12:46   

Cytat:
np. Szafka robi tak zajebiste zejścia w nogi z przysiadu, iż to nie porozumienie.

przysiadu? chyba wysiadu, masz na mysli Zadroznego?

suples.glt.pl

Oprych

Wysłany: 13 Kwiecień 2002, 14:08   

Mój błąd, masz racje z wysiadu.
I zgadłeś chodziło mi o o niego.

HOSE

Wysłany: 2 Czerwiec 2002, 11:32   

Dla mnie dobre jest dojście do nóg z jaxa.Jak nie wyjdzie jax, masz nogi i możesz robić swoje.

mazepa

Wysłany: 5 Sierpień 2002, 11:54   

eeeee.Nie chce sie wpierniczać ale Oprych nie przesadzaj z tym wysiadem Zadrożnego.Mam dobrą pamięć i jeżeli chcesz to niech ci Pietrass przypomni jak z nim walczył w finale OOM 2 czy 3 lata temu.Nie wyszedł mu wysiad ani razu.To było powiedzmy dawno.A teraz też nie widzę żeby on każdego na to łapał.
Wydaje mi sie że ja już robie lepiej wysiad.Chociaż nie ma kto tego potwierdzić.A jemu pasu :!: :!: :!: :!: je ten chwyt bo poprostu jes niski.To tyle.

Pietrass

Wysłany: 12 Sierpień 2002, 23:43   

mazepa napisał/a:
eeeee.Nie chce sie wpierniczać ale Oprych nie przesadzaj z tym wysiadem Zadrożnego.Mam dobrą pamięć i jeżeli chcesz to niech ci Pietrass przypomni jak z nim walczył w finale OOM 2 czy 3 lata temu.Nie wyszedł mu wysiad ani razu.To było powiedzmy dawno.A teraz też nie widzę żeby on każdego na to łapał.
Wydaje mi sie że ja już robie lepiej wysiad.Chociaż nie ma kto tego potwierdzić.A jemu pasu :!: :!: :!: :!: je ten chwyt bo poprostu jes niski.To tyle.

Heh aż zrobiłem się :oops: . Może i niezrobił ale walke przegrałem :?
( 6:4 ). Na każdego zawodnika trzeba znaleźć sposób. Ale Oprych dobrze napisał że to zależy od stylu walki zawodnika a to mu idealnie pasuje i wystarczy że złapie na to połowa a i tak będzie dobrze. Przecież każdy wie że on to robi a nie jeden na to poszedł. Czyż nie jest tak drogi Mazepo :-)

suples.glt.pl

mazepa

Wysłany: 15 Sierpień 2002, 15:59   

No hmmmmmmm..........
W sumie może i tak.Już sam nie wiem.No chyba masz rację.
:bday:

Oprych

Wysłany: 15 Sierpień 2002, 17:24   

mazepa napisał/a:
.A jemu pasu :!: :!: :!: :!: je ten chwyt bo poprostu jes niski.To tyle.

Ale właśnie o to chodzi w zapasach, każdy robi to co mu najlepiej wychodzi lub pasuje, a Szafka jest niski i umie z tego skorzystać.

Gdy bylismy na Sycylii, zawsze mu to wychodziło - ale nie dlatego, że poziom zawodów był niski (9 krajów), po prostu nikt go nie znał i ... :twisted:

Robaq

SW: Judo

Wysłany: 19 Sierpień 2002, 14:29   

Jak wygląda wejście w nogi z wysiadu ? i ile ma centymetrów wzrostu ten "Szafka" ?

Pozdrawiam, Robert ;-)
GG: 3296691 @: robaczek@gmail.com

"W życiu nie liczą się tylko ciało i muskuły... ważny jest jeszcze fryz."

mazepa

Wysłany: 21 Sierpień 2002, 07:34   

Robaq ciężko wytłumaczyć jak się robi zejście z wysiadu, dobrzeby było jak byś dostał link do jakiejś stronki z filmikiem.W skrócie i po mojemu to bedzie tak :) Jeżeli robisz wysiad do prawej nogi to prawą rękę kładziesz na ziemi (to jest twoja w sumie jedyna podpora w trakcie wykonywania chwytu) lewą ręką trzymasz prawą rękę przeciwnika i przeciągasz ją do tyły za głowę w tym samym momencie wykonując cos na krztałt siadu płotkarskiego (chociaż nie do końca ale mówię ciężko jest to wytłumaczyć) .Jeżeli jest osoba bardziej kompetentna lub z większą wyobraznią niech to lepiej wytłumaczy Robaqowi :pisze:
A jeżeli chodzi o "szafke" to ma on ok. 155 cm.Jednak dobrze zna go Oprych więc niech powie dokładnie.

Pietrass

Wysłany: 21 Sierpień 2002, 21:48   

Oprych napisał/a:
Gdy bylismy na Sycylii, :

Eh tez bym chcial pojechac na Sycylie ale coż narazie pozostają Kraśniki i takie tam.

suples.glt.pl

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ZAPASY - Styl Wolny i Klasyczny