Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Wolny czy Klasyczny

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ZAPASY - Styl Wolny i Klasyczny
Strona 1 z 2
Wolny czy Klasyczny
Autor Wiadomość
Szymon

Wysłany: 16 Czerwiec 2002, 17:50   Wolny czy Klasyczny

Mam pytanie który styl jest waszym zdaniem lepszy wolny czy klasyczny

Juggernaut

Wysłany: 16 Czerwiec 2002, 18:29   

Chcesz sie dowiedziec, ktory styl preferuje czy ktory styl jest skuteczniejszy w vale tudo czy lepszy do samoobrony czy co :?: Sprecyzuj swoje pytanie. :roll:

Wrestling=Elegant violence

Szymon

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 09:24   

Chodzi mi o to ktory lepiej sie sprawdza na ulicy

Juggernaut

Wysłany: 17 Czerwiec 2002, 14:58   

Wolny, gdyz ma te przewage nad klasycznym, ze mozna atakowac nogi i nogami, ale jesli dasz klasykowi podejsc do zwarcia, to przegrales.

Wrestling=Elegant violence

Oprych

Wysłany: 19 Czerwiec 2002, 20:40   

Szymon napisał/a:
Chodzi mi o to ktory lepiej sie sprawdza na ulicy

Jeżeli masz dobrze opanowany, któryś z tych styli to nie ma znaczenia jaki to jest styl.

Klasyk załatwi CIę gdy do Ciebie podejdzie (w zwarciu)
Wolniak tymczasem może dodatkowo pokusić się o Twoje nogi :twisted:

A co do widowiskowości, to wg. mnie ciekawszy jest bardziej styl wolny.

HOSE

Wysłany: 9 Sierpień 2002, 11:50   

A może interesuje Cie kto wygra w bezpośrednim starciu?Klasyk czy Wolniak?Zakładając ze są podobnej wagi i o podobnych umiejętnościach to raczej Wolniak, ale nie nalezy mówić ze Klasyk na pewno przegra, przecież tez ZAPAŚNIK :)

milon z krotonu

Wysłany: 2 Październik 2002, 12:01   

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!!! PANOWIE CHCIAŁBYM PRZYPOMNIEĆ WALKE PANÓW WROŃSKI I GARMULEWICZ KIEDY OBAJ ZDOBYLI MISTRZOSTWO ŚWIATA LUB EUROPY ( WYBACZCIE NIE PAMIETAM) WALCZYLI WTEDY DWIE RUNDY, PO RUNDZIE NA KAŻDĄ ODMIANE ZAPASÓW. ZWYCIĘSTWO ODNIÓSŁ WRONA. ALE ZGADZAM SIĘ W PEŁNI IŻ PRZY RÓWNYM POZIOMIE MISTRZOWSKIM SPRAWA WYNIKU JEST OTWARTA. A JEŚLI PYTASZ KTÓRY LEPSZY NA ULICY, TO POWIEM CI ŻE WARTO ZNAĆ COŚ Z OBU, ABY TWOJE UMIJĘTNOŚCI BYŁY BARDZIEJ WSZECHSTRONNE.
POZDRAWIAM OBECNYCH I BYŁYCH ZAPASIORÓW Z OBU STYLÓW JAK RÓWNIEŻ ENTUZJASTÓW TEJ PIĘKNEJ DYSCYPLINY !!!!!!!!!!!

Sumo

Wysłany: 2 Październik 2002, 21:54   

Wole wolny-wejscia na nogi to dla mnie bajka.Moj partner treningowy 6 lat trenowal klasyka,potem 2 lata wolny,widac czegos mu brakowalo.

milon z krotonu

Wysłany: 3 Październik 2002, 02:14   

witaj sumo, niestety trenmowałem równięż judo ale jakos klasyk bardziej mi odpowiada. bez obrazy dla wolniaków, ale czy człowiek chodzi z rękoma do ziemi ( jak małpa ). jestem ciekaw czy to zdanie wzbudzi w was agresje wolniacy? pozdrowienia dla wolniaków i oczywiście klasyków!!!!

Pietrass

Wysłany: 3 Październik 2002, 09:25   

milon z krotonu napisał/a:
, ale czy człowiek chodzi z rękoma do ziemi ( jak małpa ).

A co to ma do zapasów w stylu wolnym bo nie kumam. Jak mi to wyjaśnisz to wtedy będe mógł CI odpowiedzieć

Pzdr.

Wrestling... for the men it`s real - A. Saitiev

suples.glt.pl

milon z krotonu

Wysłany: 3 Październik 2002, 11:16   

witam. chodzi tu o pozycje w stójce. stójka wolniaków jest niższa.są pochyleni, dążą do uchwycenia nóg. i ta pozycja kojarzy się z małpami. zresztą tą opinie słyszałem od studentów, przyszłych trenerów.

Pietrass

Wysłany: 3 Październik 2002, 20:45   

Hehe też jestem studentem ale takiej opini nie słyszałem :D
Śmieszną masz tą teorie ale każdy ma prawo do własnego zdania. No wkońcu ludzie pochodzą od małp. Czy powinniśmy się wstydzić własnej przeszłości? :)

A to że mamy pozycje wyprostowaną(ludzie) to tylko nam na złe wyszło bo teraz mamy problemy z kręgosłupem.

Pzdr.

suples.glt.pl

Oprych

Wysłany: 3 Październik 2002, 21:04   

milon z krotonu napisał/a:
witaj sumo, niestety trenmowałem równięż judo ale jakos klasyk bardziej mi odpowiada. bez obrazy dla wolniaków, ale czy człowiek chodzi z rękoma do ziemi ( jak małpa ). jestem ciekaw czy to zdanie wzbudzi w was agresje wolniacy? pozdrowienia dla wolniaków i oczywiście klasyków!!!!

widzisz a ja nie lubie klasycznego,
on jest dla mnie nudny, mało się w nim dzieje.
A co do walki klasyk-wolniak, to jesli zawodnicy są na tym samym poziomie, większe szanse ma wolniak

milon z krotonu

Wysłany: 4 Październik 2002, 13:04   

witam. nie jest to moja, teoria. to teoria posłyszana. poprostu byłem ciekaw opini wolniaków.
Oprych szanuje twoje zdanie , ale uważam, że wynik jest sprawą otwartą. miałem okazje walczyć z wolniakami i widziałem walki wolniaka z klasykiem. decydują tu predyspozycje zawodnika. dlaczego klasykowi sprawnemu miałyby nie wychodzić karuzele czy zejścia do nogi. to prawda mamy bardziej wyprostowaną stójke, przez co się szybciej męczymy walcząc w większym pochyleniu, ale za to mamy mocniejsze łapska bo więcej nimi pracujemy ( mowię o ogólnej sile, wynikającą z pracy rąk przy wykluczaniu). wolniak na pewno w innych sprawach jest sprawniejszy, dlatego nie szedłbym tak daleko w ocenie kto lepszy.
pozdrawiam.
ps. pietras studia mam juz za sobą, ale podobają mi się twoje argumenty.
i jeszcze jedno domyślam się, że obaj jesteście wolniakami?

Pietrass

Wysłany: 4 Październik 2002, 18:41   

Witaj oczywiście że jestem wolniakiem :wink: . A takie dochodzenie co jest lepsze nie ma sensu bo jednak są to 2 różne style. Ale myśle że klasyka walczącego w wolnym można załatwić w dystansie i młynkami(dzwignie na nogi).
Uważam że klasyk jest jedną z tych klasycznych :wink: dyscyplin i powinien pozostać na olimpiadzie.

Pozdrowienia dla wszystkich klasyków

i wolniaków też. :D

suples.glt.pl

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ZAPASY - Styl Wolny i Klasyczny